При проектуванні приватних будинків зараз доволі часто у планування вставляють мансарду. Це дуже зручно, адже з’являється не просто додаткове приміщення, а справжній простір для творчих людей або науковців, які хочуть мати власний кабінет.

Однак, щоб це приміщення можна було комфортно використовувати, потрібно дотримуватись цілої низки умов, серед яких – тепло- та шумоізоляція, надійна покрівля з якісних матеріалів і достатньо джерел природного освітлення, тобто наявність гарних вікон. Такі конструкції дещо відрізняються від стандартних, враховуючи їх специфіку встановлення та деякі конструктивні відмінності. А ось що в них спільного – так це потреба у високому рівня якості та регулярному догляді, в тому числі й обслуговування ключових елементів (фурнітури, петель, ущільнювачів тощо) https://remont-okon-kiev.com.ua/uk/.

Але як вибрати мансардні вікна, якщо раніше не доводилось стикатись з даним питанням? Все доволі просто, треба лише звернути увагу на технічні характеристики і додаткові аксесуари.

Головні технічні характеристики

Перш за все, необхідно визначитись з кількістю вікон. Їх повинно бути достатньо, щоб у мансарду проникало світло навіть у похмуру погоду. Інакше у приміщенні буде темно і незатишно. В цілому можна дотримуватись стандартної формули – на площу кімнати в 25 кв. метрів площа вікон повинна дорівнювати 2.5 кв. метри. Тобто, 1 до 10. Вже з цього можна порахувати кількість вікон, відштовхуючись від їх розміру.

Серед інших характеристик відзначають:

  • Габарити, включаючи й товщину;
  • Кількість камер – для мансарди не варто брати однокамерний склопакет;
  • Спосіб відкривання – потрібно враховувати не лише зручність, але й можливість подальшого догляду, тобто миття вікон;
  • Сумісність з типом покрівлі, а саме – з її профілем;
  • Тип скла – загартоване або триплекс. Для мансардних вікон краще надати перевагу триплексу, адже при розбитті не буде уламків, які можуть посипатись на голову.

Іноді в Україні випадає град. Трапляється це нечасто, та все ж таки, буває. Великі градини можуть значно пошкодити скло, а замінювати склопакет – доволі дорого. Тому краще потурбуватись, щоб товщина скляного полотна була достатньою, аби витримати подібні пошкодження. Не зайвим буде уточнити, чи є можливість покрити вікно прозорою протиударною плівкою, щоб уникнути подряпин на поверхні скла.

Додаткові критерії вибору

Звичайно, головні характеристики є найбільш важливими, та не варто пропускати й додаткові параметри, які теж мають певний вплив на рівень комфорту.

До таких критеріїв відносяться:

  • Спосіб управління. Так, мансардні вікна можуть відчинятись не тільки ручним способом, а й автоматичним. Автоматизовані системи дуже доцільні, коли висота стелі велика, і людині середнього зросту важко відкривати стулки. Хоча для ручного способу передбачений телескопічний стрижень, краще все ж таки встановити автоматику;
  • Шторки. Класичні штори або жалюзі тут не поставити через специфіку розміщення конструкції, тож спеціальні шторки для мансардних вікон стануть в нагоді;
  • Рольставні. Це засоби для підвищення тепло- і шумоізоляції, захисту від проникнення злодіїв;
  • Тонування. Використовується, якщо в приміщенні не потрібне яскраве світло.

Не треба боятись, що автоматична система відкривання вийде з ладу. Вони доволі надійні. А якщо виникнуть проблеми, то завжди можна звернутись до https://remont-okon-kiev.com.ua/remont-okon-brovary/.

А ось щодо вартості мансардних вікон, то дане питання не повинно стояти на першому плані. Важливішими факторами є якість, надійність, довгий термін служби.