М’ясо птиці є найбільш легко перетравним, тому отримання його у великих кількостях в пріоритеті. Серед птиці найбільше практичне значення набули так звані гібриди - бройлери - скоростиглий гібрид домашньої птиці, який отримали шляхом міжпородного схрещування.

Для селекції бройлерів зазвичай використовують м'ясні та м'ясо-яєчні породи птиці. Головна їх особливість полягає в інтенсивному рості за короткі проміжки часу. Звичайно бройлерами можуть бути і качки і індики, але все ж більшої популярності серед домашніх птахівників набули саме кури-бройлери. вірніше - курчата. Тому що швидкість росту бройлерів дозволяє отримувати тушки масою 1,5-2,5 кг за 41-45 днів.

Щоб середньодобові прирости не сповільнювались через брак поживних речовин, «м’ясне» поголів’я потрібно правильно годувати.

Висока швидкість росту курей-бройлерів вимагає спеціального харчування. На звичайних кормах курчата-бройлери будуть набирати вагу повільніше.

У цьому контексті, мінерально-вітамінні добавки (БМВД) відіграють ключову роль у забезпеченні необхідних поживних речовин для здоров'я, росту та якості продукції. Давайте розглянемо вплив цих добавок на якість та ефективність вирощування бройлерів.

Не дивлячись на досить короткий період годівлі курчат-бройлерів, цей період поділяють на три фази: старт- 1-14 днів; 2- гровер 15-40 днів; і фініш- 40-45 днів.

Перший стартовий період годівлі спрямований на забезпечення здоров'я, зміцнення внутрішніх органів та кісток, які псуті є хрящами. Тому в кормі має міститися легкозасвоюванний білок та повний спектр макро-мікроелементів.

Мінерали є основними будівельними матеріалами для формування кісток та здоров'я кігтів бройлерів. Кальцій, фосфор, магній, залізо та інші мінерали в правильних пропорціях впливають на метаболічні процеси та забезпечують стійкий ріст птиці.

Вітаміни відіграють важливу роль у підтримці імунітету та загального здоров'я бройлерів. Вітамін А необхідний для забезпечення нормального зрізу та регенерації тканин, вітамін D регулює обмін кальцію, а вітамін Е є потужним антиоксидантом.

БМВД для бройлерів можуть значно покращити конверсію корму, тобто співвідношення витраченої енергії та наданого вагою приросту. Оптимальний склад вітамінів та мінералів дозволяє бройлерам ефективно використовувати отримані поживні речовини для найбільшого приросту ваги.

Якщо господарство (фермер) має до 15 бройлерів тоді раціональніше купувати готовий комбікорм. якщо кількість курчат- бройлерів більше 50 голів - тоді краще використовувати власну зернову групу та купувати БМВД. Слід пам'ятати, що звичайне зерно ніколи не задовольнить потребу у енергії та білках курчат-бройлерів. Їм потрібно значно більше.

Звичайно на меленому зерні пшениці та кукурудзи курчата будь жити, але за 41 день вони навряд чи “покладуть” 2 кг маси.

Правильне БМВД робить комбікорм на вашому зерні повноцінним. Адже БМВД для курчат бройлерів має вміст сирого протеїну на рівні 163 г/кг, лізину - 18 г/кг та вітаміну Е - 1200 мг/кг

Важливим аспектом вирощування бройлерів є якість отриманого м'яса. Додаткові джерела амінокислот, які забезпечуються за допомогою БМВД, сприяють формуванню смачного, ніжного та апетитного м'яса.

Бройлери піддаються стресовим ситуаціям, особливо у періоди швидкого росту. Додаткові вітаміни групи В, такі як біотин - 3600 мкг/кг та В12 у концентрації -720 мкг/кг, сприяють нормалізації роботи нервової системи та залоз внутрішньої секреції.

БМВД містять речовини-антиоксиданти, які допомагають захищати клітини від пошкоджень вільними радикалами. Це особливо важливо у періоди стресу та інтенсивного росту.

При вигодовуванні курчат-бройлерів доступ до їжі повинен бути вільний протягом всього періоду вигодовування. Обмежувати кількість даванок не можна, тому що це сприяє розшаруванню стада. З’являються сильніші курчата, які все з’їдають та слабкі, які не встигають добратися до корму. Якщо Ви віддаєте перевагу годівлі порціями, тоді ви повинні забезпечити оптимальний фронт годівлі, не менше 2,5 см на одного курча.

У домашніх умовах складно зробити повноцінний корм, який буде враховувати інтенсивність росту. На звичайному зерні бройлери не ростуть так швидко. Тому, приготування готового комбікорму на основі БМВД є прекрасним способом, який і ефективність годівлі забезпечує і значно полегшує життя господарів.

Додавання БМВД у раціон бройлерів може допомогти зменшити втрати від смертності. Переглянути весь каталог продукції і вибрати необхідну вам кормову добавку для приготування комбікорму у домашніх умовах можете за посиланням: https://www.ankores.com.ua/ru/products/.

Сучасні технології дозволяють створювати БМВД зі збалансованим складом для максимального впливу на ефективність вирощування бройлерів. Мікроінкапсульовані форми вітамінів та мінералів забезпечують стабільність та ефективність використання.

У стартовий і ростовий періоди вміст протеїну у комбікормах для бройлерів повинен бути найвищим, а у фінішний – дещо нижчим, тоді як вміст обмінної енергії у них, навпаки, зростає.

Перші 4 тижня курчатам згодовують готовий комбікорм у вигляді крупки (розмір часток 1-2,5 мм), пізніше – комбікорм гранульований (розмір гранул 3-3,5 мм).

Щоб отримати курчат-бройлерів масою тіла 2,3-2,5 кг у віці 6 тижнів (42 дні) у середньому витрачають 1,7-1,8 кг готового корму на 1 кг приросту.

Годівля без використання легкодоступного білка та незамінних амінокислот не сприятиме швидкому набору маси. Важливо пам'ятати, що ефективність годівлі бройлерів напряму залежить від раціонального використання ресурсів господарства.