Ви власник бізнесу та маєте сайт, але він все ще не відображається у пошуку? Можливо, ваш сайт не оптимізований для пошукових систем. Якщо ви налаштовані виконати усі роботи самостійно, не поспішайте. Спочатку варто розібратися з усіма складнощами та нюансами, з якими ви можете зіткнутися при самостійному SEO-просуванні, та вирішити, чи має сенс займатися цим без досвіду. Сподіваємось, що наша стаття вам допоможе. Пам'ятайте, що правильне seo-налаштування є запорукою успіху вашого бізнесу.
Що вимагає сео-просування сайту у пошукових системах
SEO-просування — це система, або комплекс робіт націлений на підвищення видимості сайту та покращення його позицій у пошуковій видачі. Основною метою сео-просування є збільшення притоку користувачів із пошукової системи, які зацікавлені саме у вашому продукті або послузі. Професіонали кажуть: приток цільового органічного трафіку.
Займаючись оптимізацією, ви повинні покращити ваш ресурс таким чином, щоб він став привабливим сам для користувача. Цього можна досягти за допомогою наступних показників:
-
якісний контент,
-
чітка та логічна структура сайту,
-
відсутність технічних помилок на сайті,
-
наявність зворотних посилань на ваш сайт.
Найпростішим рішенням було б замовити послугу сео-просування у спеціалістів. Таким чином ви зможете уникнути помилок, заощадити час та, навіть, кошти. В цьому можна переконатися перевіривши інформацію щодо seo тарифы на послуги. Іноді виявляється, що витрачений час на самостійну роботу не окупиться так, як окупаються послуги надані професіоналами. Але що ж робити, якщо ваш бюджет не дозволяє найняти спеціаліста? Юлія Замицька, SEO-фахівець IT-компанії Webnauts та спеціаліст з просування комерційних сайтів, розповідає про це далі та надає покрокову інструкцію для самостійного просування.
П’ять основних кроків внутрішньої оптимізації сайту
Повне розуміння усіх процесів забезпечить якісне просування ресурсу. Тож, що і для чого потрібно виконати — вивчайте у нашій інструкції.
-
Технічний аудит сайту.
На даному етапі ви зможете виявити всі помилки, які не дозволяють сайтові працювати коректно і швидко. Без цього всі наступні старання будуть абсолютно безглуздими.Так, ви повинні перевірити наступні параметри і виконати певні дії для усунення проблем:
- перевірити з якою швидкістю завантажуються сторінки сайту. Все, що більше двох секунд - вже вважається повільним та потребує виправлення;
- виконати перевірку проіндексованих сторінок сайту. Якщо сторінки не в індексі, потрібно розуміти, чи не отримав сайт блокування від пошукової мережі. У будь-якому випадку — це проблема, яку потрібно вирішити;
- обов’язково перевірити помилки у верстці сайту. Це допоможуть вам зробити ручні валідатори. Виявлені помилки зможе усунути розробник, що займався розробкою вашого сайту;
- перевірити кросбраузерність та адаптивність сайту, тобто як він відображається у різних браузерах та на різних пристроях;
- Підключити сайт до Google Search Console. Цей ресурс регулярно виконуватиме комплексну перевірку сайту та надаватиме інформацію щодо стану та наявності:
- файлів robots.txt і sitemap.xml,
- битих сторінок,
- проблем на сервері,
- коректної роботи мобільної версії, тощо.
Треба бути уважним, щоб не пропустити важливих моментів, та до технічного аудиту віднестися дуже серйозно, щоб у подальшому усі роботи не стали марними з причини недоопрацювання низки серйозних помилок.
-
Наступний етап — аналіз конкурентів. Перевірте ТОП-10 пошукової видачі, визначте ваших основних конкурентів та проаналізуйте їх сайти для чіткого розуміння, як їм вдалося вийти у десятку найкращих. Далій дійте за правилом: “роби краще, ніж у конкурентів”.
-
Збір семантичного ядра та кластеризація запитів. Цьому процесу потрібно приділити максимум уваги та часу. Сьогодні існують спеціальні сервіси та інструменти добору ключових слів, доступні навіть безкоштовно, які допоможуть вам зібрати семантичне ядро. Варто пам'ятати, що точні та правильні запити збільшують шанси залучення цільового трафіку, що допомагає досягти цілей просування. При зборі запитів важливо враховувати частотність, регіон просування та семантику ваших конкурентів.
-
Важливий етап — робота з контентом. Потрібно пам’ятати, що пошукові системи віддають перевагу сайтам із контентом, який повністю відповідає тематиці сторінки та всього сайту загалом. Контент повинен бути унікальним, містити ключові запити та мати чітку розвинену структуру. Також текст повинен бути цікавим, створеним для користувачів та здатним утримати відвідувача на сайті. Не забудьте унікалізувати текст за допомогою зображень та виконати перелінкування сторінок.
-
Зовнішнє просування сайту — важливий крок, який не можна ігнорувати. Основна робота — формування посилального профілю сайту. Тобто потрібно створити певну сукупність посилань, що будуть вести із зовнішніх ресурсів на ваш сайт. В якості таких ресурсів можуть виступати різні форумні та бізнес-майданчики, або тематичні прес-релізи на новинних ресурсах. Важливо розуміти, що це робота на постійній основі, що потягне за собою фінансові витрати.
Що може завадити вам на шляху самостійного просування сайту
На наш погляд, існує якнайменше — три причини, що здатні принести вам певні розчарування:
-
ваш ресурс саме з висококонкурентної ніші, тому вам дуже важко буди мірятися силами із конкурентами, тим паче, якщо над їхнім просуванням працює ціла команда сеошників;
-
відсутність ідей для покращення ресурсів також може завадити та призвести до тривалої паузи в сео-оптимізації;
-
постійні зміни алгоритмів пошукових систем можуть нівелювати усі ваші старання. Тому вам потрібно завжди тримати “руку на пульсі” і бути в курсі всіх змін.
Але, якщо ви маєте неабияке розуміння кожного етапу, готові витратити певні зусилля, час та впевнені в своїх силах — бажаємо успіху!