Розвиток творчого потенціалу дитини — важливий тренд останніх років, і недарма. Вміння малювати, або ліпити — це не просто корисні навички. Це ще й тренажер нестандартного мислення, тобто дієвий розвиваючий інструмент, який дає дитині уявлення про навколишній світ і вчить бачити прекрасне. Всесвіт творчості різноманітний: від академічного живопису до розпису по тканині, алмазної вишивки і всього, що можна знайти в інтернет-магазині Panda Market. Зазирнемо в цей Всесвіт! 

Перше знайомство з творчістю — коли починати?

У 2 роки дитина вже використовує для спілкування приблизно 150 слів — цілком достатньо, щоб продуктивно взаємодіяти з батьками. У цьому ж віці малюк вміє малювати довгі і короткі лінії, спіральки, закорючки — біля 20 різних художніх елементів. Ще один крок — і він перейде до геометричних фігур, а потім і до «портретів» — нехай дитячих, але дуже емоційних. Папір і фломастери — це те, що дозволяє дитині виразити свої почуття, своє бачення великого кольорового світу. А якщо додати до цього пальчикові фарби, воскові олівці (діти їх дуже люблять), тісто для ліплення, кольорову крейду? 

Чим раніше малюк отримає свій арсенал художніх засобів, тим яскравішим стане його світ. І не забудьмо про користь:

  • дрібна моторика рук;

  • знайомство з кольорами, формами;

  • просторове мислення;

  • зорова пам’ять;

  • терпіння і посидючість (а також додаткові хвилини спокою для мами чи тата).

Отже: чим раніше дитина отримає доступ до художніх засобів, тим більше вона зможе сказати світові!

Дитина любить творчість — що далі?

Пам’ятаймо, що дитина не просто малює або ліпить і тим більше не «розвиває власний творчий потенціал». Через творчу діяльність вона спілкується з зовнішнім світом. І чудово, якщо світові це буде цікаво. Коли дитина покаже вам сонце, схоже на брудну калюжу, — побачте там сонце. Цікавтесь творчістю:

  • розмовляйте про малюнки;

  • показуйте, як ліпити;

  • зробіть домашню виставку;

  • даруйте нові творчі набори;

  • хваліть свою дитину.

А ще можна на свято влаштувати щось новеньке, наприклад, спробувати аквагрим — це захоплююча розвага на день народження, Хелловін, Новий рік, або просто так — для експерименту. Поступово вводячи нові художні засоби, ви даєте дитині головне — можливість для зростання. Комусь цього запалу вистачить на просту домашню гру, а хтось серйозно зацікавиться малюванням або скульптурою і попроситься на гурток. Все індивідуально, але все одно корисно. 

Розвиток креативності через творчість

«Креативність» — soft skill або м'яка навичка, яка цінується не тільки у творчому світі, але прекрасно розвивається через творчість. Маючи під рукою товари для ліплення, кольорові олівці, маркери та фарби, дитина створює щось нове, тобто креативить в буквальному сенсі цього слова (to create — з англ. «створити»). В молодшому віці ця креативність йде від душі, бо бажання діяти — це маленький моторчик всередині дитини. 

З роками творчий процес переходить під контроль розуму, але з дитинства залишається «магія», яку ми називаємо «натхнення». Воно є, коли творчість дарує радість, коли в ній є новизна, коли навіть академічний малюнок, що на 90% складається з труда, не є нудним. За професійне зростання майбутнього майстра відповідають керівники гуртків, а ось натхнення – це справа в тому числі і близьких людей. Цікаві подорожі, фільми, бідь-яка нова інформація — це Клондайк ідей, свіжий вітер, що дозволить дитині розвиватися. Це те, що робить навчання ненудним.