Для того, аби зерно не псувалось під час зберігання протягом тривалого часу, йому необхідно забезпечити правильні умови. Вони стосується температури повітря, рівня вологості тощо. Зберігають запаси зернових культур у спеціальному обладнанні – елеваторах. Деякі з них можуть використовуватись у тому числі і для транспортування сипучих речовин. Ми детальніше роздивимось, як виглядає сучасне зерносховище, та з яких додаткових елементів воно складається.

Особливості та принципи роботи зерносховищ

Зерносховища сьогодні виготовляються в різних видах. Ознайомитись із усіма конфігураціями можна на сайті https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/. Втім, основні принципи виготовлення конструкції залишаються незмінними. Це має бути доволі герметичний простір, в якому достатньо місця для утримання потрібної вам кількості зерна.

Виготовляється зерносховище із нержавіючої сталі – міцного та стійкого до різних механічних ушкоджень матеріалу. Додатково виробники можуть усилювати конструкції. Це особливо необхідно при облаштування сховища у регіонах з сильними частими опадами та поривами вітру.

Сама конструкція є доволі герметичною для кращого огляду та можливості контролювати стан зерна сховища обладнані люком та сходами, які ведуть до його низу.

Щодо об’єму – він може варіюватись від 0,! До 15000 тонн.

Додаткові елементи, необхідні для зберігання зерна

Зерносховище – це не лише основний корпус, який створює оптимальні умови для зберігання зерна та деяких інших сипучих продуктів та речовин. Це також і додаткові елементи, які полегшують процес використання обладнання та роблять його більш практичним та функціональним. Серед такої додаткової комплектації:

  • датчики верхнього та нижнього рівня – нагадують про заповнення або ж навпаки – спустошення зерносховища до критичного рівня;
  • шибер – можу бути механічним або ж повністю автоматизованим;
  • вентиляційні елементи, які забезпечують циркуляцію повітря, перешкоджаючи сильному утрамбуванню зерна, появі цвілі, шкідників тощо;
  • зерносушарка для підсушування зернових культур;
  • шнеки тощо.

Ретельно продумайте, який саме тип зерносховища вам потрібен, який у нього має бути об’єм та функціонал. Такий комплексний підхід дозволить уникнути помилок та ретельно підготувати простір для тривалого зберігання зерна.