Перевірте, чи все ви робите правильно

Люди, які тільки починають користуватись контактними засобами корекції зору, не розуміють як важливо знайти надійний салон оптики або інтернет-магазин. І це перша помилка, яка може мати негативні наслідки. В Україну завозять масу підроблених лінз та універсальних розчинів. Вони викликають запалення рогівки, алергічні реакції та загалом загрожують здоров'ю очей. Щоб захиститись від підробок, купуйте засоби корекції в перевірених місцях. Перед замовленням читайте відгуки про оптики вашого міста чи інтернет-магазини. 

Ви хоч раз засинали у денних лінзах?

Усі лінзи мають рекомендований режим використання, що визначається їхньою здатністю пропускати кисень та утримувати вологу. Чим більше кисню проходить через пластинку до поверхні рогівки, тим довше в ній можна залишатись. Денні лінзи призначені для використання протягом дня (8-10 годин). Вони не здатні забезпечити нормальний потік кисню під час сну, коли очі закриті повіками. Якщо залишатись на ніч у денній оптиці, зранку ви прокинетесь із червоними очима, що свідчать про кисневе голодування. І це найлегше укладення від ігнорування режиму носіння. Іноді це призводить до запалення рогівки та втрати зору. 

Досі зберігаєте нові лінзи у старому контейнері?

Ви придбали чудовий контейнер з кришечками у формі звіряток чи кексиків і тепер не можете з ним розлучитись? Доведеться, адже більшість моделей виготовлені із пористих матеріалів, які вбирають забруднення. Офтальмологи радять змінювати контейнер щоразу, коли купуєте нову пару лінз. Найкраще це працює з оптикою на 1 місяць. Ви купуєте нову пару засобів корекції, універсальний розчин та контейнер для зберігання. Якщо хочете заощадити — обирайте розчин, який має у комплекті контейнер. 

Ви щодня змінюєте розчин у контейнері?

Багато людей зізнаються, що змінюють розчин раз у 3 дні, або щотижня. Аргументують це бажанням рідше купувати засоби для догляду. Але така практика є небезпечною, адже у розчині, який використовують протягом тривалого часу, розмножуються бактерії, що викликають інфекційні ускладнення. Не змінювати рідину щодня можна лише у випадку, якщо ви не носите лінзи протягом цього часу. Також не можна доливати свіжий розчин у наповнену комірку чи змішувати розчини різних виробників. 

Запам'ятайте алгоритм поводження із контейнером:

  • Зранку дістали лінзи;
  • Злили рідину, промили стінки пальчиком;
  • Ополоснули комірки чистим розчином;
  • Залишили сохнути на чистому паперовому рушнику;
  • Ввечері ополоснули та залили свіжий розчин;
  • Опустили очищені лінзи, закрили кришечку. 

Зізнавайтесь, ви переношуєте лінзи?

Більшість людей порушують план заміни та використовують оптику довше дозволеного. Якщо ви "прострочите" лінзи на декілька днів, нічого поганого не трапиться. Матеріал не псується рівно через 30 днів після відкривання блістера. Пластинки поступово мутніють, зневоднюються, пропускають менше повітря. Тому завчасно купуйте нову пару, не чекаючи, поки старі стануть жорсткими та небезпечними.