SEO просування сайту є однією з найбільш затребуваних послуг на ринку інтернет-маркетингу за останні кілька років. Вона має попит практично у будь-яких категорій бізнесу: початківців, які вже сформувалися і навіть у лідерів ринку. Даний спосіб залучення трафіку цікавий власникам вигідною ціною за залучення одного відвідувача порівняно з іншими каналами трафіку. Також, SEO-трафік відрізняється вищою конверсійністю, тому що користувачі частіше заочно довіряють тому, що їм пропонує Google на основі своїх складних алгоритмів, ніж простій рекламі, куди може потрапити будь-хто.

SEO-просування на сьогоднішній день пропонують приватні фахівці, аутсорс-команди, а також агенції з комплексного інтернет-маркетингу. Кожен власник вибирає до кого звернутися на основі свого досвіду та рекомендацій колег. Але, минає час, витрачаються кошти і нерідко починають постати питання “А чи точно підрядник виконує всі роботи, які необхідні для результату?”, “Чи не обманює мене фахівець, підсовуючи підроблені звіти та графіки?” і так далі. Дані сумніви цілком слушні, якщо заявлені на початку KPI не відповідають фактичному результату з часом.

Як підрядник з SEO може обманювати клієнта?

Найпоширеніші методи обману від недобросовісних виконавців:

  • Накрутка трафіку - фахівець штучно приганяє "ботовий" трафік на сайт, видаючи його за реальних відвідувачів та результат своєї роботи. Визначити таку накрутку легко: боти не приносять реальних заявок на послуги та не купують товари. Також, існують спеціальні сервіси, які показують скільки % з трафіку – це реальні люди. У випадку з SEO краще розглядати показники Google Search Console - їх підробити набагато складніше, ніж у Google Analytics.
  • Годування сніданками — якщо після тривалого часу, ви відповідально виконували всі рекомендації фахівця, справно виділяли кошти на нарощування маси посилань і технічні доробки, а результату досі немає — можливо, підрядник водить вас за ніс. Зазвичай, у таких випадках вони обіцяють, що трафік "ось-ось з'явитися" і отримують нові оплати від клієнтів за їхню "роботу". Але це не завжди так і в багатьох випадках навіть після виконаних робіт необхідно почекати для відчутного результату.
  • Створення видимості роботи - до звіту вносяться тільки типові роботи: "перевірки", "аналізи", "аудити" і так далі, без конкретних дій щодо оптимізації сайту (наповнення контентом, технічні доробки, зовнішня оптимізація). У першому місяці це допустимо, тому що проводиться велика робота з аналізу та планування розвитку проекту, але далі необхідно приступати до конкретних дій. Якщо ж цього не відбувається, то швидше за все фахівець вас дурить.
  • Хибні обіцянки надрезультатів — на початку робіт, фахівець може заманювати вас обіцянками привести багато клієнтів і вивести ваш проект у ТОП-1/2/3 за місяць або два. Це в більшості випадків є завданням, що не реалізується, тому що алгоритми Google складні і рідко дозволяють отримувати багато трафіку новим сайтам. Мета спеціаліста який пропонує подібне в основному полягає отримати від вас перший платіж і після перших місяців закінчити співпрацю без результату.

Звичайно, існують набагато більше способів, як підрядник SEO може обманювати вас як клієнта, але вище описані найпоширеніші методи. Якщо знати їх і вчасно визначати, це допоможе зберегти багато часу і фінансових ресурсів на просуванні сайту. Основною рекомендацією для бажаючих замовити SEO-просування буде звертатися тільки до перевірених компаній, які мають власні сайти, такі як https://embo.com.ua/, які вже займають ТОП-позиції у пошуку — це один із найкращих показників експертизи та надійності.

Як перевірити SEO-фахівця перед початком робіт?

Насамперед, необхідно провести діалог, бажано не в листуванні, а наживо або по телефону. Чесні компанії та виконавці зазвичай не відмовляють у такій розмові. У процесі спілкування варто поцікавитися про досвід просування проектів у суміжних тематиках, а також про результати. Також, не буде зайвим уточнити, які методи будуть використані при розкрутці сайту і яких результатів можна очікувати.

Обов'язково варто пошукати інформацію в інтернеті про підрядника: якщо це приватний фахівець – запросити профіль на Linkedin або фріланс-сайтах, якщо компанія – пошукати відгуки на зовнішніх майданчиках, відгуках.

Не забувайте укладати договір та оплачувати послуги "у білу" - це допоможе у разі спірних ситуацій вирішити проблему на юридичному рівні. При укладанні договору на SEO оптимізацію клієнт та виконавець отримують додаткові гарантії, що є незаперечною перевагою.

Перевірка підрядника з SEO через 2-3 місяці

Після старту робіт, коли минуло кілька місяців, можна перевірити, як виконуються роботи за допомогою залучення зовнішніх, незалежних аудиторів. У ролі таких можуть виступати також приватні SEO-фахівці та рекламні агенції. Якщо не перевіряти роботу, сайт може потрапити під фільтр пошукових систем через неякісно виконані роботи з оптимізації. Вони проведуть аналіз виконаних робіт, звірять показники у форматі “план-факт” та дадуть звіт про проведений аудит. Свіжий погляд з боку може допомогти зрозуміти, як справи насправді. Але дуже важливо пам'ятати, що не варто сліпо вірити аудиторам, тому що вони можуть мати на меті переманити вас як клієнта і свідомо занижувати результативність дій поточного підрядника.