Якщо ви коли-небудь шукали співробітників у компанію, знаєте, як складно закрити вакансію. Можна, звичайно, написати молебний пост «шукаю дизайнера/SMM/менеджера/whoever» та сподіватися, що сила Facebook зробить усе за вас. Іноді це справді працює. Але що робити, якщо не пощастило?Рекрутер digital agency Sasquatch Digital Аліса Саєнко у колонці розповідає, як шукають співробітників у них в агенції.

Крок 1. Спочатку ми розміщуємо вакансію на сторінках нашого агентства у соціальних мережах. У нас активні Facebook та Instagram. Публікуємо також Stories, а у профілі Instagram ставимо посилання на опис вакансії на сайті. Крім того, ми просимо зацікавлених співробітників зробити репост та пишемо знайомим, які колись цікавилися роботою.

Крок 2. Ставимо розміщені посади про вакансії на промо. Як правило, на одну посаду ми даємо $20. Ми активно використовуємо look-alike аудиторію для розсилки вакансій. Зібрати базу імейлів для цього нам не важко — ми довго формували базу претендентів на різні вакансії у компанії.Facebook для формування схожої аудиторії вимагає не менше 100 імейлів, наші ж бази складаються з 300-500 поштових адрес здобувачів з досвідом роботи від 1 року, що дає більш точну вибірку. Якщо ви не маєте такої інформації, то можете зібрати базу, користуючись:Імейли з вашої поштової скриньки. Швидше за все, ви вже шукали співробітників, і у вас набереться певна кількість адрес претендентів.Платним пакетом сайтів work.ua чи rabota.ua. Стартовий пакет (390 грн.) дає можливість відкривати 10 контактів на день. Переглядаючи резюме на сайті, за місяць ви можете вибрати 200-300 адрес сильних фахівців.Нижче наведено дані про налаштування кампаній та їх результативність. Як бачите, найкращі результати дає Instagram.

Крок 3. Розміщуємо вакансії на сайтах work.ua та rabota.ua. Не зупиняйтесь на одному сайті – їх пропозиції під різні потреби дуже відрізняються.Наприклад, при вибірці «Дизайнер/Київ/30 днів» на сайті work.ua ми знаходимо 1579 резюме, а на сайті rabota.ua — 2948.

При запиті «Таргетолог/Київ/3 місяці» work.ua видає 1 020 резюме, а rabota.ua — 184.

Крок 4. Дивимося відкриті резюме на сайтах work.ua та rabota.ua. Глибина перегляду – 2 тижні для популярних позицій (дизайнер, SMM-менеджер) та рік для менш затребуваних (ньюбіз, SMM-head).

Крок 5. Розміщуємо опис вакансії у Facebook-групах

Крок 6. Піднімаємо власну базу спеціалістів, яку ми ведемо вже кілька років. Це люди, які:

  • на той момент були недостатньо компетентні;
  • відмовилися від пропозиції;
  • надіслали резюме після того, як ми закрили позицію.

Крок 7. Останній рік добре зарекомендувала себе реклама в Telegram-каналах. Публікації у них платні.

Крок 8. Якщо ми не знайшли достатньої кількості сильних спеціалістів на вакансію — вдається до хантінгу. Допомагає пошук у Facebook по співробітникам конкретних агенцій та вказівку місця роботи у профілі. Раніше ми використовували сервіс Intelligence Search, але зараз Facebook закрив доступ до цього Chrome-розширення.

Крок 9. У окремих випадках ми залучаємо рекрутингове агентство. Трохи більше року ми співпрацюємо з «Руки» — вони працюють у діджиталі, і через них часто проходять спеціалісти нашої сфери.Ми не використовуємо LinkedIn, оскільки ринок досить вузький і з фахівцями ключових позицій ми перетинаємось у соцмережах. Ресурси на кшталт IT-форуму будуть кориснішими тим, хто працює в IT-сфері. У діджиталі форуми не активні з огляду на просунуті ці професії.

Крок 10. Початковий відбір кандидатів я проводжу. Важливо спілкуватися з фахівцями однією мовою. Графічний дизайнер - не ілюстратор, а SMM-менеджеру потрібно вміти наживо відповісти на всі запитання щодо посадових обов'язків.Далі найкращих претендентів на вакансію аналізують керівники відділів. Перед запрошенням на співбесіду ми дивимося резюме, звертаємо увагу на грамотність спеціаліста та те, як часто він змінює роботу. Аналізуємо сторінки фахівців у соцмережах, оцінюємо, наскільки вони залучені до роботи та чим живуть окрім SMM просування

Перераховані вище інструменти не догма, вони можуть змінюватися в залежності від вашого профілю. Але ми вибрали цей мікс інструментів як унікальний для SMM агенції Київ.