Багато людей, які через хворобу, травму подовгу знаходяться в положенні лежачи, стикаються з пролежнями. Якщо не почати вчасно проводити їхню профілактику, через короткий проміжок часу ранками покриється більша частина тіла і позбутися проблеми стане набагато важче. А життя пацієнта буде ще більш нестерпним. Те саме можна сказати і про людей, які за ним доглядають.

Не варто чекати, поки проблема набуде величезних масштабів, адже будь-яку проблему легше попередити, вчасно проводячи профілактику. Якщо в будинку є лежачий хворий, важливо регулярно змінювати постільну білизну, одяг, перекидати його з боку на бік, робити масажі. Важливим моментом є також покупка протипролежневої системи.

Які матраци здатні попередити виразки на тілі

З урахуванням принципу дії, аксесуари бувають:

 • Статичними. Найчастіше одночасно виконують протипролежневу та ортопедичну функції. Досягненню терапевтичного ефекту сприяє рівномірний розподіл ваги у певних ділянках тіла.
 • Динамічними. Протипролежневі матраци з компресором мають велику кількість секцій, які наповнюються повітрям у певній послідовності. Їхня ефективність вища, тому пристосування застосовують навіть за наявності серйозних проблем зі шкірою.

Динамічні аксесуари додатково поділяються на два типи. Балонні складаються з порожнистих трубчастих ємностей, які наповнюються повітрям по усій довжині. В комірчастих моделях повітря поступає в комірки у шаховому порядку. В обох випадках спостерігається масажний ефект, завдяки якому кров починає краще циркулювати в м'яких тканинах тіла хворого. Як наслідок:

 • Знімається м'язова напруга.
 • У певних ділянках тіла проходить болючість.
 • Пацієнт позбувається дискомфорту через тривале лежання.
 • Прискорюється загоєння вже наявних ранок.
 • Завдяки насиченню шкіри киснем, на ній не виникають виразки, почервоніння.

Які плюси має протипролежнева система

Пристосування прості в експлуатації, догляді та дуже комфортні. Профілактика та лікування пролежнів відбуваються за рахунок активного регулярного масажного впливу на тіло. До інших плюсів матраців відносять:

 • Використання під час виробництва виробів екологічних матеріалів.
 • Великий асортимент продукції, завдяки чому кожен покупець може підібрати модель, виходячи із певних потреб.
 • Можливість замовити аксесуар на різний бюджет.
 • Тиху роботу компресора, під час якої людина, яка проходить лікування, реабілітацію, та її рідні зможуть повноцінно відпочивати, займатися справами.

Представлені на сайті магазину OSD товари відрізняються перевіреною часом якістю. Гарантія від виробників на продукцію триває від шести місяців до одного року. Всі медичні матраци від пролежнів сертифіковані, відповідають зафіксованим в нормативних актах стандартам.

Чому приділити увагу, роблячи вибір

Під час оформлення замовлення фахівці рекомендують приділяти основну увагу стану людини, яка буде використовувати систему. Якщо користувач може самостійно перевертатись і навіть вставати, достатньо придбати протипролежневий матрац із функцією статики. Якщо пацієнт повністю знерухомлений, кращим вибором буде балонний варіант. Завдяки постійній зміні точок тиску, покращиться циркуляція крові, можливі застої буде попереджено. Це сприятиме загоєнню вже наявних ранок і не дасть з'являтися новим.

Вартість пристосувань залежить від типу аксесуару для відпочинку та сну, його функціонального призначення, матеріалів, що використовуються під час виробництва. Іноді доводиться платити за бренд. Але під час замовлення виробів від компанії ОСД, ви заплатите виключно за якість протипролежневого матраца, яка важлива для комфортної реабілітації пацієнта.