• Головна
  • Сплата податків при купівлі квартири
Новини компаній
14:41, 30 квітня 2023 р.

Сплата податків при купівлі квартири

Новини компаній

Податки та платежі, що сплачуються при купівлі квартири

Перелік документів, що підписуються сторонами при купівлі квартири на первинному ринку, залежить від можливих варіантів оплати (фінансування будинку, що будується). Зокрема, при купівлі житлової нерухомості, оголошення про продаж якої розташовані на сайті https://obyava.ua/, покупець може підписувати договір, що підтверджує сплату пайового внеску (своєрідний вид інвестиції, що дозволяє після завершення будівництва натомість отримати повноцінну квартиру) або договір про пайову участь у будівництві (часто девелопери залучають інвесторів на початковій стадії будівництва будинку і їм доведеться чекати рік чи два на завершення та введення збудованого будинку в експлуатацію).

Сплата податкових зборів та платежів при купівлі квартири

Купівля/продаж житлової нерухомості обов'язково супроводжується укладанням та підписанням відповідного договору, що підлягає нотаріальному засвідченню та служить підставою для внесення відповідних змін щодо нових власників квартири в базі Єдиного реєстру об'єктів нерухомості. Оригінал договору купівлі/продажу, його завірена копія та витяг з реєстру обов'язково передається покупцю житлової нерухомості.

Крім вартості самої квартири покупець має бути готовим до сплати послуг нотаріуса (за погодженням із продавцем ця частина витрат може бути поділена в рівних частках), сплаті обов'язкових податків та державних зборів – збору до Пенсійного фонду та військового збору.

Відповідно до чинного законодавства сплати податків звільняються особи, які набувають житлової нерухомості вперше або особи, які перебувають на квартирному обліку – на квартирній черзі, зареєстрованій органом місцевого самоврядування. Оскільки довести придбання квартири вперше дуже проблематично, нотаріуси найчастіше відмовляються від реєстрації договору купівлі/продажу без надання квитанції покупцем про сплату зборів до Пенсійного фонду.

Як провести повернення зайво сплачених зборів

Для повернення надміру сплачених до пенсійного фонду платежів покупцю належить:

  • звернутися з відповідним до місцевого відділення Пенсійного фонду для встановлення кінцевої суми, що підлягає поверненню;

  • направити копію заяви до відділення Державного казначейства, оскільки саме уповноважено повертати зайво сплачені до бюджету (державні фонди) платежі;

  • при отриманні письмової відмови у поверненні коштів – підготувати позовну заяву до адміністративного суду (відповідачем за позовною заявою виступатиме Пенсійний фонд, третьою особою - держказначейство).

До позовної заяви має бути додано оригінал квитанції про сплату збору до ПФ та його письмову відмову у відшкодуванні коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...