• Головна
  • Бориспільська міська лікарня: що робити, якщо сімейний лікар звільнився
11:00, 18 квітня 2023 р.

Бориспільська міська лікарня: що робити, якщо сімейний лікар звільнився

Бориспільська міська лікарня: що робити, якщо сімейний лікар звільнився

Одним із гасел медичної реформи було «Гроші ходять за людиною» — медичний заклад первинної ланки отримує фінансування через Національну службу здоров’я України за кожного пацієнта, який заключив декларацію із сімейним лікарем закладу.

При звільненні лікаря фінансування на нього припиняється, а пацієнт автоматично залишається без лікаря і має знову заключати декларацію, пишуть «Вісті».

Директор міської первинки Борисполя Василь Жернов підтвердив: коли звільняється лікар, усі його декларації анулюються, тому заклад зацікавлений у тому, щоб повідомити про це пацієнту та підписати нову декларацію.

«Ця робота виконується. Але якщо кількість декларацій у лікаря відповідає повній ставці — а це 1800 пацієнтів — здійснити стільки дзвінків за короткий термін дуже важко. Причому часто буває, що номер у пацієнта змінився і до нього неможливо додзвонитися. Офіційно медзаклад зобов’язаний повідомляти про звільнення лікаря на сторінці закладу в інтернеті. Але не всі користуються інтернетом чи заходять на сторінку закладу або слідкують за ним у соцмережах», — зазначив він.

Насправді, ситуація не критична. Із повторним підписанням декларації проблем не виникає. Але, з одного боку, візит до лікаря доводиться відкладати, а з іншого — з моменту, відколи звільнився лікар, і до повторного підписання декларації первинка не отримує фінансування на пацієнтів, що залишилися без декларації. Причому вони про звільнення лікаря можуть і не підозрювати.

Зі свого боку, медичний директор бориспільської первинки Євгеній Черенок наголосив, що інформація про звільнення лікарів і прихід нових завжди оприлюднюється на фейсбук сторінці «Бориспіль — місто здорових людей».

Щодо варіанту автоматичної СМС-розсилки, то закладу він не по кишені, на це потрібно дуже багато грошей.

Читайте також:

Мешканців Борисполя попередили про можливу евакуацію автомобілів з вулиць міста

На Бориспільщині оголошено жовтий рівень небезпеки

Мотузкового парку в Борисполі цього року не буде

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СІМЕЙНИЙ #ЛІКАР #ДЕКЛАРАЦІЯ #ПЕРВИНКА #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...