Новини компаній
09:38, 15 березня 2023 р.
Що потрібно знати при облаштуванні вигрібної ями
Новини компаній
В селищах, а також в деяких приватних секторах відсутня централізована каналізація. Її створення повністю лягає на плечі власника будинку. Втім, наразі це не є проблемою, адже на ринку присутні всі необхідні матеріали, в першу чергу – бетонні суміші https://www.kalenyk.com.ua/betonnye-smesi/beton.
В той же час, деякі господарі роблять одну відому помилку. Вони створюють каналізацію за допомогою підручних матеріалів – старих автомобільних покришок, металевих бочок або баків, з дерев’яних дошок. Проблема подібних споруд лежить в їх ненадійності, та необхідності постійно доглядати й ремонтувати такі вигрібні ями. Більш кращим варіантом є застосування великих пластикових бочок, вони стійкі до впливу вологи й різних реагентів (з побутової хімії), які потрапляють у каналізацію.
Альтернативою бетонним конструкціям є цеглові. Вони не менш надійні, але можуть обійтись значно дорожче. Та й по термінам облаштування вимагають більше часу – все ж таки зробити опалубку й залити її бетоном швидше, ніж укладати цеглу. Втім, підійдуть обидва варіанти.
Основні секрети успішного облаштування каналізації
Передусім, якщо не хочеться займатись монтажем опалубки та заливкою бетонної суміші, можна придбати вже готові конструкції, або хоча б деякі елементи https://www.kalenyk.com.ua/zh-i/f-s. Це дозволить зекономити час. Також продаються бетонні кільця, які використовуються і для вигрібних ям, і для колодязів. Звісно, це рішення потребує застосування спецтехніки, бо вага подібних конструкцій доволі велика. Проте на створення подібної каналізації піде 1-2 дні, після чого залишиться лише провести труби й підключити обладнання для стоку води.
На відміну від централізованої каналізації, вигрібна яма потребує періодичного очищення. А тому потрібно заздалегідь продумати її місце розташування. Тобто, повинен бути доступ до ями, і під’їзд машини асенізатора. Інакше доведеться засипати цю яму і робити нову. Або ж чистити її в ручний спосіб, що довго, складно й дуже неприємно.
Вигрібна яма повинна бути на певній відстані від колодязю або свердловини, навіть, якщо мова йде про артезіанську (тобто доволі глибоку) свердловину. Рекомендована відстань складає від 25 метрів. Також потрібно дотримуватись відстані й від будинку – не менше, ніж 5 метрів.
При виборі місця для вигрібної ями, вибирають рівну ділянку. Облаштовувати каналізацію в низині не радять, бо в неї будуть стікати всі води від опадів. Через це яма наповнюватиметься швидше, й вимагатиме більш частішого очищення.
Розрахунок об’єму вигрібної ями передбачає приблизно 1 кубічний метр на людину, що проживає в будинку. Звісно, що всі витрачають воду по-різному, хтось більше, а хтось менше, але краще дотримуватись середнього значення.
Каналізація може бути герметичною або мати отвори для відходу води в грунт. Перший варіант потрібен в тих випадках, коли грунтові води пролягають високо – на рівні 1 метру. Якщо ж рівень грунтових вод низький, то підійде другий варіант.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
11:00
25 вересня
Червоні, зелені та чорні самозбірні коробки з мікрогофрокартону до 1 кг: особливості та переваги
Новини компаній
10:51
16 вересня
18:00
12 вересня
19:00
10 вересня
Оголошення
13:12, 25 вересня
09:47, 29 вересня
09:47, 29 вересня
09:47, 29 вересня
13:12, 25 вересня
live comments feed...