• Головна
  • Особливості оформлення спадщини під час війни!
12:51, 19 січня

Особливості оформлення спадщини під час війни!

Оформлення спадщини – це юридичний процес передачі майна, прав та обов’язків (спадщини) від померлої особи (спадкодавця) її нащадкам або іншим спадкоємцям після її смерті. Цей процес включає в себе ряд юридичних дій, які регулюються законодавством України.

Процес спадкування під час війни може мати свої особливості через складну ситуацію, яка виникає у зв’язку з військовими діями та загрозою життю та майну осіб. На даний час скасовано норму, якою перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупинявся на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Отже, як і до війни, подавати заяви про прийняття спадщини, чи про відмову від неї, потрібно знову протягом шести місяців з дня смерті особи, а не десяти.

Ось деякі загальні аспекти, які варто враховувати при оформленні спадкових прав.

1. Захист майна.

У першу чергу важливо забезпечити захист майна, що входить до складу спадщини. Це може включати в себе заходи безпеки, такі як евакуація цінних речей, документів та артефактів в безпечне місце.

2. Документи, які підтверджують право на спадкування.

Важливо зберегти всі необхідні документи, які підтверджують родинні зв’язки з померлою особою та її право власності на спадкове майно, в безпечному місці, щоб уникнути їх втрати або знищення під час військових дій. Одними з таких документів є Свідоцтва про народження, одруження, смерть, оригінали заповіту або спадкового договору, Свідоцтва про право власності, Договори купівлі-продажу, дарування, міни тощо. Також доречно відзняти кілька копій перелічених документів, щоб у разі їх втрати без зайвих зусиль отримати дублікати.

3. Виконання заповіту.

Якщо спадкодавцем за життя складено заповіт, заповідальне розпорядження або укладено спадковий договір, необхідно вжити заходів для їх виконання. Цей процес вимагає участі нотаріуса, а в деяких випадках і інших уповноважених представників для захисту інтересів спадкоємців.

4. Запобігання спорам.

Умови війни можуть створити складність у вирішенні спорів щодо спадкування. Важливо дотримуватися передбачених чинним законодавством строків та мати необхідний пакет документів, щоб уникнути можливих конфліктів серед спадкоємців.

5. Податки та інші юридичні питання.

В процесі оформлення спадкових прав можуть виникати податкові зобов’язання. Оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб. Рекомендується звертатись за консультацією до фахівців, щоб отримати докладну інформацію щодо ставки податку та розміру інших обов’язкових платежів.

6. Відновлення зруйнованого або пошкодженого майна.

Після завершення війни виникнути проблеми з відновленням майна, яке було втрачено чи пошкоджено. У такому разі можливе звернення до відповідних уповноважених організацій або до програм відшкодування.

Важливо розуміти, що оформлення спадщини під час війни може бути надзвичайно складним процесом та вимагати додаткових специфічних заходів, таких, як охорона спадкового майна тощо. Рекомендується звернутись до нотаріуса, який зможе надати професійну допомогу в оформленні документів, а також необхідну інформацію.

Консультацію надавала: 

Приватний нотаріус 

Остапенко Євгенія Євгенієвна

Бориспіль, вул. Київський шлях,  1-Д, корпус 3 

тел. +38 (050) 312 03 00

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НОТАРІУС #БОРИСПІЛЬ #ОСТАПЕНКО #ЄВГЕНІЯ #ЄВГЕНІЄВНА
Оголошення
live comments feed...