15:10, 8 березня 2022 р.
Допомога потрібна і тваринам.
Друзі, сьогодні ми публікуємо другу частину допису про те, як надавати першу допомогу тварині.
❗️Якщо у тварини кишкова кровотеча.
Заковтування гострих сторонніх предметів, а також деякі захворювання кишок можуть супроводжуватися кишковою кровотечею. Про невелику кровотечу можна судити з дьогтеподібних фекалій. При рясній кровотечі кішка або собака випорожнюється часто - кал при цьому темного кольору. Також може бути блювота з кров’ю. У таких випадках тварину необхідно утримувати у спокої. Не можна ставити клізму і давати проносне! Якщо в тварини ще є апетит, то можна по троху і додати в їду обволюкуюче (наприклад, насіння льону) та сорбенти (вугілля/ентеросгель). На живіт і область крижів накладіть холодний компрес, наприклад, пакет із замороженими овочами. Дати знеболююче - папавенин, ношпа, дюспаталін, бускопан. Ні в якому разі не використовуйте нестероїдні протизапальні засоби - мелоксикам, німесил, диклофенак - вони тілтки збільшують кровотечу.
Якнайшвидще доставте тварину до ветлікаря для ретельного обстеження.
❗️Якщо у тварини легенева кровотеча.
При ударі, падінні з великої висоти, а також при деяких хронічних захворюваннях у кішок і собак може спостерігатися кровотеча з рота і носа, іноді разом з кривавим кашлем. Якщо це сталось, тварину необхідно утримувати у спокої, покласти тварину у переноску або коробку і максимально її не рухати і не трясти. Після чого терміново доставити до ветлікаря. Вопоювати можна потроху і лише холодною водою.
❗️Якщо у тварини стався перелом.
Накладення шини або лубка тварині. Шину зазвичай накладають при переломі кінцівок. Неспокійній тваринці вдало накласти шину практично неможливо. Тварина сіпається, намагаючись скинути предмет, що заважає, а це може призвести до подальшої травматизації зламаної кінцівки. Щоб обмежити рухливість кішки або собаки, натягніть на неї фіксуюче "трико", в якості якого можна використовувати старі колготки, оберніть їм весь тулуб, а також місце пошкодження. У колготок відріжте нижню частину, після чого їх буде легко натягнути на тулуб тварини.
❓Як накласти шини на передню кінцівку тварини.
Обв'язавши кінці "трико" на тулубі кішки, виріжте в потрібному місці отвір і обережно просуньте у нього пошкоджену кінцівку. В якості шини можна використовувати прямий ціпок, лінійку або хоча б олівець, які потрібно обмотати бинтом, щоб не пошкодити м'які тканини. Шина міцно прибинтовується підручним матеріалом: краваткою, хусткою, поясом, мотузкою. Найкраще використовувати для цієї мети еластичний бинт. Надавши першу допомогу, доставте кішку або собаку у ветлікарню.
❓Як накласти шини на задню кінцівку тварини.
Пошкодження задньої кінцівки діагностується легко: вона "висить". Можливе утворення гематоми. Задня кінцівка іммобілізується аналогічно, як і передня. Пам'ятайте тільки, що при переломах стегнової кістки одну шину слід накласти з внутрішньої, а другу - із зовнішньої поверхні задньої кінцівки. Надавши першу допомогу, доставте тваринуму ветлікарню. Якщо перелом відкритий і видно кістку, спочатку накладіть на рану стерильну серветку, а потім накладайте шину. Не користуйтеся ніякими мазями та кремами при накладанні пов'язки. Пам'ятайте, що наслідком будь-якої травми може стати шок, а це дуже небезпечно для життя. Для знеболювання та зняття травматичного шоку введіть кішці чи собаці траумель чи баралгін.
❗️Як виміряти температури тіла тварини.
Температуру тіла у кішки чи собаки вимірюють ветеринарним чи медичним термометром у прямій кишці. Попередньо вимитий і продезінфікований термометр змастіть вазеліном або будь-яким косметичним кремом, потім, обережно обертаючи, акуратно введіть його в пряму кишку на глибину близько 1-1,5 см. Краще, щоб тварина лежала на боці і ні в якому разі не сідала, інакше термометр може зламатися. Підійде як ртутний, так і електричний термометр. Електричні швидше міряють. З ртутним будьте обережні, щоб не розбити його.
?При низькій температурі тіла тварину слід звертати в тепле ковдру і обкласти грілками з теплою водою. Контроль температури кожні 20 хвилин.
?При високій температурі тіла слід максимально провітрювати приміщення, де знаходиться тварина та випрювати її водою. Також слід підготувати таке місце, щоб тваринка могла зручно лягти і витягнутисть. На подушечки лап можна наносити прохолодну воду. Не давати ніякі жаропринижуючи препарати, адже вони не підходять для тварин і можуть викликати ускладнення. Єдиний препарат, який можна давати - це анальгін - 20 мг на 1 кг, кожні 12 годин. Не годувати тварину. Випоювати водою потроху.
Як при високій, так і при пониженій температурі необхідно після надання першої допомоги, зв’язатись з ветеринаром.
❗️Якщо собака чи кішка подавилася
Симптоми: собака чи кішка не може ковтати, чухає морду, намагається щось виплюнути
Якщо собака грався і поперхнувся, не поспішайте плескати його по спині. Так ви можете лише зашкодити. Зачекайте трохи, зазвичай собаки успішно випльовують те, що не можуть проковтнути. Але якщо собака не справляється сама, не зволікайте.
Відкрийте тваринці пащу. Якщо предмет видно, спробуйте обережно дістати його пінцетом. У жодному разі не засовуйте собаці пальці в рот, так ви можете тільки сильніше проштовхнути предмет. До того ж, у таких випадках тварини нерідко кусаються, тому пальці можуть постраждати дуже сильно.
Якщо предмет дуже глибоко, краще не лізти у горло самостійно. Можна лише нашкодити. Тоді треба негайно до лікаря.
Якщо тваринка маленька, переверніть її і спробуйте просто витрусити сторонній предмет. Якщо ж велика, підніміть її задні лапи догори. Головне, щоб дихальний прохід був спрямований донизу, щоб предмет випав під впливом сили тяжкості.
Якщо не допомагає, нахиліть голову улюбленця донизу і грюкніть між лопатками. Будьте обережні, якщо це кішка або маленький собака.
В крайньому випадку проведіть прийом Геймліха: нахиліть голову тварини вниз, обхопіть її ззаду, кулаком тисніть на живіт під ребрами 3-4 рази. Якщо це кішка або маленький собака, давити можна пальцями. Будьте дуже акуратними, щоб не зламати ребра і не пошкодити внутрішні органи.
Чат ветеринарів, що консультують онлайн:
https://t.me/veterinaryhelp
Також клініка Zoolux
здійснюють прийом хворих тварин за адресами:
м. Бровари - вул. Металургів, 51
м. Київ - вул. Дмитрівська, 39
м. Київ - вул. Ревуцького, 42в
Корма для тварин та препарати є в наявності в зоомагазинах м. Бровари за адресами:
вул. Київська, 221,
вул. Київська 243,
вул. Київська, 42
Лікарі клініки надають безкоштовні он-лайн та телефонні консультації власникам тварин. Відправте повідомлення в Телеграм або зателефонуйте за номером 094 828 9838
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
11:00
25 вересня
Червоні, зелені та чорні самозбірні коробки з мікрогофрокартону до 1 кг: особливості та переваги
Новини компаній
10:51
16 вересня
18:00
12 вересня
19:00
10 вересня
Оголошення
09:47, 29 вересня
13:12, 25 вересня
13:12, 25 вересня
09:47, 29 вересня
13:13, 25 вересня
live comments feed...