• Головна
  • З 1 квітня в лісах на Київщині розпочинається сезон тиші
17:46, 30 березня 2021 р.

З 1 квітня в лісах на Київщині розпочинається сезон тиші

З 1 квітня в лісах на Київщині розпочинається сезон тиші

З 1 квітня по 15 червня в усіх лісах України діятиме «сезон тиші». Саме на цей період припадає період масового розмноження диких тварин. Шум та неспокій заважають звірам і птахам піклуватись про своє потомство. Присутність людей чи, тим більше, будь яка їх господарська діяльність у місцях, де живуть дикі тварини, створює так званий «фактор турбування», який викликає в них стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності. Налякані й наполохані, тварини можуть покинути свою малечу, а пернаті змушені злітати з гнізд.

Аби захистити представників дикої фауни під час розмноження, забезпечити їх зростання й спокійний розвиток, в 2015 році на законодавчому рівні був проваджений природоохоронний захід «сезон тиші» (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ).

У цей час у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Йдеться про проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, використання моторних маломірних суден, проведення вибухових робіт, організацію ралі та інших змагань на автотранспорті тощо.

Порушники цих правил нестимуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність: штраф від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Читайте також:

В Україні почали діяти нові штрафи за порушення ПДР

В Броварах викрито незаконний збут майже 100 кг риби

Міські кладовища Борисполя переповнені

«Укрзалізниця» запускає пряму електричку Бровари-Київ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #ЛІСИ #СЕЗОН #ТИШІ
Оголошення
live comments feed...