• Головна
  • З 1 листопада на Київщині заборонено риболовлю у зимувальних ямах
15:40, 29 жовтня 2019 р.

З 1 листопада на Київщині заборонено риболовлю у зимувальних ямах

З 1 листопада на Київщині заборонено риболовлю у зимувальних ямах

З 1 листопада 2019 року вступає в силу осінньо-зимова заборона на риболовлю у зимувальних ямах на території всієї Київської області. Вилов водних біоресурсів дозволяється лише на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям.

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники, знижується частота серцевих скорочень. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям. Для збереження біоресурсів створено карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями.

При цьому любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За порушення цих вимог законом передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову - ч. 4 ст. 85 КУпАП. Штраф - до 680 грн.

Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судак – 510 грн, сом — 425 грн, щука — 340 грн, сазан (короп) — 306 грн, білий амур, товстолоб та білизна — по 255 грн, лящ — 170 грн, лин — 119 грн, плітка — 85 грн, краснопірка — 68 грн, підуст та плоскирка — по 34 грн, карась – 17 грн тощо.

Залежно від ступеня завданих збитків, передбачена не тільки адміністративна, але і кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України передбачено накладання штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Київський Рибоохоронний Патруль

Читайте також:

«Держава в смартфоні»: водіям дозволять не возити з собою права

Астрологічний прогноз на тиждень: Водоліям бракуватиме концентрації, а Левам – оптимізму

Нацбанк ввів в обіг банкноту номіналом 1000 гривень

В Україну йдуть морози та мокрий сніг

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #РИБАЛКА #РИБА #ЗАКОН #ЗАБОРОНА #ШТРАФ
Оголошення
live comments feed...