• Головна
  • TORCH-інфекції: як діагностувати захворювання, здатні передаватися від матері до дитини
Новини компаній
09:09, 6 жовтня 2023 р.

TORCH-інфекції: як діагностувати захворювання, здатні передаватися від матері до дитини

Новини компаній
TORCH-інфекції: як діагностувати захворювання, здатні передаватися від матері до дитини

Абревіатура TORCH-інфекції складається із назв захворювань токсоплазмозу, «інших» (other), як-от сифіліс, гепатит В, краснухи, цитомегаловірусу та простого герпесу. Саме внутрішньоутробна передача цих інфекцій від матері плоду може викликати численні симптоми в новонародженого.

Для матері серед факторів ризику виділяють прострочені щеплення, інфекції, що передаються статевим шляхом, а також контакт з тваринами під час вагітності, за інформацією американського Національного інституту здоров’я (National Institutes of Health). Момент інфікування матері є ключовим епідеміологічним фактором, оскільки ураження плода зазвичай залежить від терміну вагітності. За винятком вірусу простого герпесу, інфекції, отримані протягом першого триместру вагітності, несуть найбільшу загрозу.

Ознаки інфекції можуть бути виявлені як під час внутрішньоутробного періоду, так і при народженні, у дитинстві або навіть роки потому. Внутрішньоутробні прояви вроджених інфекцій включають порушення параметрів росту або аномалії розвитку. Інфіковані новонароджені немовлята можуть демонструвати аномальний ріст, аномалії розвитку або численні клінічні та лабораторні аномалії.

Наприклад, основні прояви вродженого токсоплазмозу включають внутрішньоутробну затримку росту та низьку вагу при народженні, гепатоспленомегалію, жовтяницю, хоріоретиніт, внутрішньопаренхіматозні кальцифікати та анемію. Рідше можна виявити петехії, гідроцефалію та мікроцефалію.

Синдром вродженої краснухи включає низьку вагу при народженні, гепатоспленомегалію, катаракту, вроджені вади серця і петехіальний висип. Часто зустрічається також вроджена сенсоневральна втрата слуху.

Цитомегаловірус, який є найпоширенішою вродженою інфекцією, буде проявлятися обмеженням внутрішньоутробного розвитку та низькою вагою при народженні, гепатоспленомегалією, жовтяницею, паравентрикулярними кальцифікаціями, катарактою та сенсоневральною втратою слуху та пригніченням кісткового мозку.

Для своєчасної діагностики збудників TORCH-інфекцій при плануванні вагітності та моніторингу інфекцій в період вагітності використовують лабораторні та швидкі діагностичні тести. Останні призначені для використання з залученням медичних працівників. Один такий тест-набір може використовуватися для одночасного виявлення антитіл класу М або G до цитомегаловірусу, токсоплазмозу, вірусу краснухи та герпесу 1 і 2 типів.

Такі набори являють собою пластикова касету з 5 імунохроматографічними тест-смужками всередині, що має окремі ділянки для внесення зразка і окремі віконця для контролю результату на кожний вид інфекції.

https://verus-test.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...