• Головна
  • Верховна Рада зрівняла у правах добровольців та військових
08:00, 13 січня 2023 р.

Верховна Рада зрівняла у правах добровольців та військових

Верховна Рада зрівняла у правах добровольців та військових

В четвер, 12 січня, Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та інших питань.

Тож, відтепер на статус учасника бойових дій можуть претендувати всі, хто захищав суверенітет України чи отримав інвалідність під час оборони, але не входив до складу армії та державних органів.

Депутати наголосили, що велика кількість громадян для оборони України добровільно залучалися до добровольчих формувань, що діяли та діють без державної реєстрації. Добровольці самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

"Закон передбачає визначення учасниками бойових дій осіб, які не вступили до Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь в здійсненні заходів необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України", - йдеться у пояснювальній записці.

Також учасниками бойових дій будуть відзначені особи з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України у період дії воєнного стану.

Читайте також:

Повісток через «Дію» не буде – Мінцифри

У МОЗ надали поради батькам як допомогти дитині здолати стрес

Нові безкоштовні LED лампочки можна буде отримати з 16 січня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВІЙНА #РАДА #ЗАКОН #ПРАВА #СТАТУС #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...