• Головна
  • Як захистити дитину від психологічного насилля в сім’ї?
09:53, 5 серпня 2022 р.

Як захистити дитину від психологічного насилля в сім’ї?

Як захистити дитину від психологічного насилля в сім’ї?

Усе, що терпить малеча проти своєї волі, можна вважати прямим насиллям над нею. Усе, що робить людина без власного бажання, можна теж вважати насиллям.

Часто батьки забувають про те, що окрім сексуального насильства є ще й психологічне. Біль від такого насилля відчувається ще гостріше та болісніше. А шрами можуть залишитись на все життя.

Як захистити дитину від психологічного насилля в сім’ї? , фото-1

Сьогодні разом з ліцеєм «Перспективи» поговоримо про те, як батькам запобігти емоційного насилля в сім’ї.

Поради для батьків, які хочуть запобігти психологічному насиллю над дитиною

1. Не ставте дитину перед фактом її слабкості. Дуже часто в сім’ях можна побачити схожу поведінку батьків. Ви ставите чадо перед фактом того, що вона повністю безпорадна. Саме тому має слухатись старших у всьому. Подібне виховання не працює, і лише викликає роздратування та злість дитини. Краще оберіть здорову поведінку. Так, малеча не може постояти за себе. Але не кажіть прямо цього дітям.

2. Не принижуйте дитину в колі рідних та друзів. Погані батьки не ті. що забувають щось купити. А ті, які постійно ображають чадо у присутності інших людей. Це дуже боляче б’є по самооцінці. А також розвиває у дітей самокритичність та прискіпливість.

3. Не порівнюйте з іншими дітьми. Великі рани та відчуття приниження залишають саме порівняння. Як часто ви порівнюєте своїх дітей з іншими? Якщо постійно, то радимо забути про порівняння. Інакше потім доведеться вести чадо до психолога. Замість цього робіть компліменти дитині. Наприклад, як гарно вона виглядає, згадайте добрі риси характеру, здібності. І не забувайте нагадувати про це кожен день.

4. Не сваріть за помилки. Малеча випадково розбила посуд? Забула полити квіти на підвіконні? Не страшно. Не варто сварити дітей за такі дрібниці. Під час сварок ми забуваємо, що чадо розуміє ситуацію з іншої сторони. Якщо кричать, значить в усьому винна. А отже не варта батьківської любові.

5. Контролюйте свій гнів. Поганий робочий день та особисті негаразди не привід кричати на дитину. Контролюйте емоції, випускайте пар до приходу додому. Пам’ятайте. що під час розмови діти переймають емоції та відчуття батьків на себе.

За матеріалами сайту: perspectives.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЛІЦЕЙ #ПЕРСПЕКТИВИ #БРОВАРИ #НАВЧАННЯ #ОСВІТА
Оголошення
live comments feed...