• Головна
  • Рада заборонила продаж ароматизованих та міцних цигарок
08:00, 17 грудня 2021 р.

Рада заборонила продаж ароматизованих та міцних цигарок

Рада заборонила продаж ароматизованих та міцних цигарок

У четвер, 16 грудня Парламент України ухвалив новий закон про захист населення від шкідливого впливу тютюну.Документ у відповідності до директиви 2014/40/ЄС запроваджує заборону на продаж ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

Проект закону №4358 у другому читанні підтримали 317 депутатів.

«Такі вироби приваблюють дітей та молодь до початку курінням, створюючи хибне враження про наслідки вживання тютюнових виробів», – йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Забороняється продаж сигарет, у яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують:

нікотину – 1 мг,

смоли – 10 мг,

монооксиду вуглецю – 10 мг.

Упаковка електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, має включати список усіх інгредієнтів у порядку зменшення питомої ваги із зазначенням вмісту нікотину у виробі та його дозу при одноразовому використанні.

Крім того, закон забороняє рекламу, спонсорство та продаж до 21 віку електронних сигарет, електронних пристроїв для куріння, а також тютюну та його замінників в інтернеті.

Для цілей заборони куріння законом ще раз визначається поняття «громадське місце» - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно або на запрошення, або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під'їзди будівель та споруд, а також підземні переходи, стадіони, паркінги.

Таким чином, вулиця, парки та пляжі не є громадськими місцями, і в них можна курити та не треба носити захисні маски.

Водночас закон надає повноваження міським, сільським, селищним радам додатково визначати вільні від куріння місця у межах відповідної громади.

Читайте також:

Відсьогодні в Україні заборонено використання безкоштовних пластикових пакетів

В Україні заборонять продаж антибіотиків без електронного рецепту

Громадянам старше 60 років дозволять витратити «ковідну тисячу» на ліки

Уряд продовжує карантин до квітня наступного року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СУСПІЛЬСТВО #КУРІННЯ #ЦИГАРКИ #ТЮТУН #ЗАБОРОНА #УРЯД #ЗАКОН #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...