• Головна
  • За невиплату зарплати роботодавців будуть карати жорсткіше
08:00, 2 вересня 2021 р.

За невиплату зарплати роботодавців будуть карати жорсткіше

За невиплату зарплати роботодавців будуть карати жорсткіше

Днями, на сайті Профспілок з'явився законопроєкт щодо посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати зарплати. Зокрема, впроваджується нові правила притягнення до кримінальної відповідальності керівника та ФОПа за безпідставну невиплату зарплати або її частини більш як за один місяць.

Так, у разі порушення строків виплати зарплати пропонується:

1. Зобов'язати роботодавця сплачувати працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки. Зазначена пеня замінить діючу на сьогодні компенсацію, яку роботодавці виплачують працівникам за затримку зарплати.

2. Надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на термін більше 15 днів, але для деяких випадків будуть діяти виключення.

3. За безпідставну невиплату зарплати або її частини більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства чи ФОПом, пропонується встановити штраф у розмірі від 400 до 800 нмдг (від 6800 грн до 13600 грн), за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Якщо затримка сталася внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати зарплати, штраф становитиме від 800 до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 13600 грн до 20400 грн) за кожного працівника.

У разі прийняття, цей закон набере чинності з 1 січня 2022 року. Положення цього Закону застосовуватимуться до правовідносин, за якими затримка виплати заробітної плати виникла з дня набрання чинності цим Законом. До правовідносин,за якими затримка виплати зарплати виникла раніше, будуть застосовуватися старі норми законодавства.

Читайте також:

На Бориспільщині незаконно видобували пісок на ділянці вартістю 635 млн грн

Бориспільська лікарня тимчасово припиняє проведення планових операцій

На Бориспільщині спостерігається низький рівень вакцинації від коронавірусу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗАКОН #ЗАРПЛАТНЯ #ЗАТРИМКА #ШТРАФ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...