• Головна
  • У Кабміні розповіли як зміниться "Бориспіль" після модернізації на 270 млн. євро
12:00, 15 лютого 2021 р.

У Кабміні розповіли як зміниться "Бориспіль" після модернізації на 270 млн. євро

У Кабміні розповіли як зміниться "Бориспіль" після модернізації на 270 млн. євро

Кредит від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на суму € 270 млн для міжнародного аеропорту "Бориспіль" допоможе провести модернізацію, підвищити технічне оснащення і конкурентоспроможність підприємства, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, коментуючи підписання кредитної угоди з банком.

Також в міністерстві зазначили, що це поліпшить енергоефективність, операційну стійкість і безпеку аеропорту, що забезпечує близько 60% всіх пасажирських авіаперевезень в країні.

Зокрема, на гроші ЄІБ Кабмін планує провести реконструкцію західної аеродромної системи, в тому числі - західної злітно-посадкової смуги (18R-36L). В результаті відремонтована смуга замінить нинішню застарілу.

Крім того, це допоможе поліпшити рульову доріжку для повітряних суден. Одночасно сучасне освітлення і системи посадки за приладами підвищать рівень безпеки.

"Цей кредит дасть нам можливість реалізувати проект з реконструкції льотної зони №2 і надалі, після повноцінного відновлення рейсів і пасажиропотоку, стане фінансовим фундаментом для реалізації затвердженої урядом концепції розвитку аеропорту ", - розповів в. о. гендиректора аеропорту Олег Струк.

Варто зазначити, що проект модернізації відповідає Програмі заходів по боротьбі зі змінами клімату від ЄІБ. Вона виключає нові інвестиції в розширення пропускної здатності аеропортів з 11 листопада 2020 го.

При цьому кредити можуть виділятися на поліпшення наявної пропускної здатності, включаючи вливання в безпеку і стійкість, що заплановано в рамках зазначеного кредиту для "Борисполя".

Нагадаємо, 12 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з президентом ЄІБ Вернером Хойером в Люксембурзі повідомив, що банк надасть € 270 млн на модернізацію міжнародного аеропорту "Бориспіль". Така співпраця з банком дозволить збільшити пасажиропотік до 56 млн в 2040 році.

За даними "Борисполя", за весь 2020 рік аеропорт обслужив 5,16 млн пасажирів. Це становить 34% від показника 2019 року, коли послуги надали 15 млн чоловік.

Український бізнес ресурс

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БОРИСПІЛЬ #АЕРОПОРТ #МОДЕРНІЗАЦІЯ
Оголошення
live comments feed...