Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності

Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності

В аеропорту «Бориспіль» митниками припинено спробу незаконного вивезення за межі України культурних цінностей. Громадянка України намагалася вивезти у Німеччину бронзовий барельєф «Виступ добровольців 1792 року («Марсельеза»)» розміром 40х33см з ознаками старовини, а також 27 старовинних купюр від 1905 до 1961 років випуску, серед яких карбованці Райхскомісаріату Україна 1942 року, польські злоті XIX століття, рублі та державні кредитні і казначейські квитки Російської імперії кінця ХІХ-початку ХХ століття, аргентинські песо та інші.

Для проходження митного контролю жінка скористалася спрощеною системою «зелений коридор», чим гарантувала, що в неї відсутні предмети, заборонені до переміщення через митний кордон України. Предмети культурного вжитку з ознаками старовини у даної пасажирки було виявлено під час митного контролю ручної поклажі та багажу. Під час опитування жінка надала митникам експертний висновок одного з відомих приватних українських музеїв про те, що дані предмети не мають культурної та історичної цінності. Разом з тим, дозволу встановленого зразка від Мінкульту на вивезення за кордон даних предметів пасажирка не мала.

За відкритими даними одного з українських аукціонів, період виготовлення виявленого барельєфу зазначений «до 1960 року», що кардинально відрізняється від даних, наведених у експертному висновку.

Стосовно громадянки триває документування виявленого порушення митних правил. Барельєф та колекцію купюр Київською митницею буде вилучено та скеровано на експертизу.

Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності  , фото-1 Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності  , фото-2

Київська митниця Держмитслужби

Читайте також:

Через «Бориспіль» намагалися провезти деталі від системи управління вертольотом

В «Борисполі» затримали хулігана, який лаявся та бився головою об стіну

Митники «Борисполя» вилучили у іноземки валюти на 842 тисячі гривень

БОРИСПІЛЬ АЕРОПОРТ КОНТРАБАНДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі