• Головна
  • Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності
18:09, 19 грудня 2020 р.

Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності

Громадянка України намагалася незаконно вивезти до Німеччини культурні цінності

В аеропорту «Бориспіль» митниками припинено спробу незаконного вивезення за межі України культурних цінностей. Громадянка України намагалася вивезти у Німеччину бронзовий барельєф «Виступ добровольців 1792 року («Марсельеза»)» розміром 40х33см з ознаками старовини, а також 27 старовинних купюр від 1905 до 1961 років випуску, серед яких карбованці Райхскомісаріату Україна 1942 року, польські злоті XIX століття, рублі та державні кредитні і казначейські квитки Російської імперії кінця ХІХ-початку ХХ століття, аргентинські песо та інші.

Для проходження митного контролю жінка скористалася спрощеною системою «зелений коридор», чим гарантувала, що в неї відсутні предмети, заборонені до переміщення через митний кордон України. Предмети культурного вжитку з ознаками старовини у даної пасажирки було виявлено під час митного контролю ручної поклажі та багажу. Під час опитування жінка надала митникам експертний висновок одного з відомих приватних українських музеїв про те, що дані предмети не мають культурної та історичної цінності. Разом з тим, дозволу встановленого зразка від Мінкульту на вивезення за кордон даних предметів пасажирка не мала.

За відкритими даними одного з українських аукціонів, період виготовлення виявленого барельєфу зазначений «до 1960 року», що кардинально відрізняється від даних, наведених у експертному висновку.

Стосовно громадянки триває документування виявленого порушення митних правил. Барельєф та колекцію купюр Київською митницею буде вилучено та скеровано на експертизу.

Київська митниця Держмитслужби

Читайте також:

Через «Бориспіль» намагалися провезти деталі від системи управління вертольотом

В «Борисполі» затримали хулігана, який лаявся та бився головою об стіну

Митники «Борисполя» вилучили у іноземки валюти на 842 тисячі гривень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БОРИСПІЛЬ #АЕРОПОРТ #КОНТРАБАНДА
live comments feed...