• Головна
  • «1 квітня на вулиці вийдуть тисячі психічно хворих громадян», - глава асоціації психіатрів України
13:41, 22 березня 2020 р.

«1 квітня на вулиці вийдуть тисячі психічно хворих громадян», - глава асоціації психіатрів України

«1 квітня на вулиці вийдуть тисячі психічно хворих громадян», - глава асоціації психіатрів України

З 1 квітня 2020 року вступає в дію другий етап медичної реформи. У зв’язку з цим, президент асоціації психіатрів України Семен Глузман б’є на сполох та попереджає: нововведення готують нам особливе, зовсім не смішне 1 квітня.

«На вулиці міст і сіл вийдуть тисячі психічно хворих наших співгромадян. І хворих на туберкульоз. НСЗУ до цієї дати активно готується, веде відповідну переписку. Наглядаючий за системою охорони здоров'я, він же - депутат з партії «Слуга народу», всю цю підготовку спостерігає і схвалює. І зовсім не важливо, що зовсім іншу думку має міністр охорони здоров'я... У нашій системі влади наглядаючий вище міністра», - пише лікар на своїq сторінці у Facebook.

У коментарях до допису колеги Глузмана повідомили, що головні лікарі психіатричних лікарень Києва отримують вказівку позбавлятися від пацієнтів, які за своїм станом потребують стаціонарного лікування.

«А ми, наївні, боремося з епідемією коронавіруса. Ну, врятуємо від зараження кілька сотень людей. Навіщо? Якщо 1 квітня отримаємо тисячі нових носіїв вірусу, бездомних, голодних, збуджених», - обурюється Семен Глузман.

«Реформа вторинної та третинної ланки медичної допомоги, яка запланована на квітень 2020 року не передбачає коштів на лікування психічно хворих пацієнтів, тому вони вимушені будуть піти з лікарень. А інтернатні установи для хронічно психічно хворих не здатні в один момент прийняти таку кількість пацієнтів, та ще й до того більшість психічно хворих мають абсолютні протипокази до перебування в інтернатах. За найпростішими прогнозами більшість цих пацієнтів загине протягом 3-6 місяців, частина порушить закон і потрапить на примусові заходи медичного характеру різних рівнів. А це означає, що протягом наступних декількох місяців, починаючи з квітня, значно підвищиться рівень злочинності та смертності, який і так в межах України завеликий», - йдеться в електронній петиції лікарів-психіатрів України до президента.

Читайте також:

У Київській області введено режим надзвичайної ситуації

З понеділка в Києві зупиниться весь громадський транспорт

На порушників карантинних заходів чекають штрафи і навіть арешт

В Україні призупинено призов до армії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #ГЛУЗМАН #КОРОНАВІРУС #РЕФОРМА
Оголошення
live comments feed...