• Головна
  • Уляна Супрун відвідала Бориспільську ЦРЛ
08:49, 1 травня 2019 р.

Уляна Супрун відвідала Бориспільську ЦРЛ

Уляна Супрун відвідала Бориспільську ЦРЛ

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоровя України Уляна Супрун завітала вчора до Бориспільської Центральної районної лікарні. За словами чиновниці, вона часто отримує негативні відгуки про цей заклад та страшні умови лікування у ньому.

«В історіях родичів пацієнтів про сотні тисячі гривень витрачених на операції та ліки є все, що ми хочемо викорінити в Україні: незрозумілі і непрозорі правила функціонування системи, фінансові катастрофи через проблеми зі здоров’ям, жахливі умови перебування у лікувальних закладах, відсутність гарантій надання якісних послуг. Страх», - пише в.о. міністра на своїй сторінці у Facebook.

На думку Супрун, стан, в якому сьогодні знаходиться багато медичних закладів цього спрямування — результат того, що система охорони здоров’я не змінювалася та була не в пріоритеті десятиліттями.

«А заручниками такої ситуації є як пацієнти і їхні родичі, так і лікарі та медичний персонал, які працюють в умовах, коли якість роботи та професіоналізм не винагороджуються фінансово. Значно важливіше в яких ти стосунках з головним лікарем чи завідуючим твого відділення, які у тебе зв’язки.

Все це виливається у сьогоднішні реалії:

- в лікарні швидкої допомоги помітили, що відвідувачів не пускають в приміщення реанімації до їхніх близьких та родичів. Хоча доступ до реанімації заклад має забезпечувати.

- списки ліків, які є в наявності, в обох закладах розміщені не всюди і часто у місцях, де пацієнти не звернуть на них уваги. Багато ліків пацієнти та їхні родичі купують власним коштом. Навіть системи та фізрозчини, які медзаклад точно закуповує.

- бригади швидких далі використовуються як медичне «таксі» і доставляють в лікарню людей, які не потребували екстреної допомоги. У стаціонарі, у свою чергу, чомусь дуже довго перебувають пацієнти, які могли б спокійно повернутись додому.

- на територіях медзакладів багато аптек та оголошень про них. У кожну аптеку черга. Знайти аптеку за цими оголошеннями значно легше ніж те чи інше відділення. Можна багато зрозуміти про керівництво закладу, в якому всі дороги ведуть до аптек.

- в районній лікарні у Борисполі ремонтують терапевтичне відділення. Але лише туалети та електричну мережу. На решту не вистачає виділених районним бюджетом коштів. Тому коли пацієнтів сюди повернуть, палати залишаться у жахливому стані. Роками ведеться мова про спорудження нового корпусу, але коштів на такий проект не знаходиться також», - пише Супрун.

За словами чиновниці, місцева влада Києва та Бориспільского району повинні серйозно подумати щодо власних пріоритетів. Якщо не інвестувати в медичну інфраструктуру і не створювати простір в якому і пацієнтам, і медикам, буде комфортніше — не можна говорити про реальну турботу про людей.

Читайте також:

Громадянин Китаю намагався вивезти українок за кордон та залучити до проституції

Поліція відкрила кримінальне провадження через відео, яке показували в «Борисполі»

У травні «Динамо» зіграє з «Олександрією» та «Зорьою»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СУПРУН БОРИСПІЛЬ ЦРЛ
Оголошення
live comments feed...